тел. +38 050 3561254, +38 068 3368717, E-mail: sovailo@ukr.net
  • Рус
  • Укр

ПЕРШИЙ МАГАЗИН ПЛИТКОРІЗІВ

ПЕРШИЙ МАГАЗИН ПЛИТКОРІЗІВ

Дилер торгових марок "EINHELL", "FORTE", "ODWERK", "WERK" та інших

Продаж та прокат електроінструментів

Ремонт паркету своїми руками.

Ремонт паркету своїми руками.

Прокат, аренда паркетошлифувальні машини СО-206 і супутніх шліфмашин.


Серед підлогових покриттів першість по праву належить паркету, тому що він гарний, екологічний, міцний і довговічний. Однак паркет прослужить довго лише в тому випадку, якщо дотримуватися елементарних правил і вчасно його ремонтувати. А саме треба дотримуватися температурного режиму (+3 – до +25 гр), режим вологості (від 40 до 60%), режим чистоти (чистити регулярно паркет пилососом зі спеціальною насадкою). У цьому випадку навіть крісло на поліурітанового коліщатках не протре лак на водній основі (Bona traffic) при щоденному використанні протягом 10-ти років.
Паркет покладений з нових паркетних дощок на цементну основу, якого б він якості не був – живе своїм життям, дерево живе. Влітку з’являються між паркетінкамі тріщини, до осені вони зятягуються, взимку знову, при включенні опалення, з’являються. Дотримати постійну вологість у квартирі практично неможливо, рятує хіба що акваріум, відкривши або закривши кришку можна регулювати випаровування води. Як на мене, зволожувачі повітря швидко набридають, вимагають постійних чисток, заміни води і т.і.. Паркет, пролежавши не менше 10-ти років перестає дихати і дуже мало реагує на зміни вологості і температури. Тому так цінується старий дубовий паркет, який через незнання просто викидається. А якщо  акуратно зняти, перебрати, покласти заново, то вийде відмінна підлога. Крім того, я не знаю як це пояснити, але дубова підлога 30-ти річної витримки значно твердіше свіжого дуба і більше стійка до вм’ятин. Тобто, після 10-ти років володіння паркетом можна приступати до його оновлення.
Окремо хочу відзначити моду останніх років класти паркет на OSB або на фанеру. Мало того, що додається до робіт вартість самого матеріалу і його установки, так руйнується вся сутність, екологічність та корисність паркету. Народ дихає формальдегідами і радіє, що паркет менше дихає, і чомусь ця тема ніде не обмовляється.

Ремонт
Незважаючи на стійкість, паркет в процесі тривалої експлуатації втрачає свій початковий вигляд. На його «зовнішності» відображаються глибокі подряпини, малозначні дефекти клепок (відколи й розхитування), нерівності – наслідок порушення методики кладки покриття, – потрапляє на його поверхню вода та ін.

Коли слід ремонтувати паркет?
Міняти весь паркет непросто, та й дорого. Найчастіше доводиться ремонтувати його (рідше – замінювати пошкоджену ділянку), наприклад якщо між компонентами паркету з’явилися помітні щілини або розтріснулася дерев’яна планка, ремонт зводиться до закладення тріщин і заміні зношених дощечок. Ця невелика робота вимагає не тільки елементарних умінь, однак і ретельності, а крім того і терпіння. У безлічі випадків її доводиться виконувати власникам квартири, оскільки паркетники неохоче беруть подібні замовлення.


Дефекти паркету і їх ліквідація
Знос паркету проявляється не тільки в втраті кольору, появі нерівностей і тріщин на його поверхні, однак і в наявності ділянок зі стертим лаковим шаром. Якщо паркет правильно покладений, ремонт можна звести до закладення тріщин і оновленню верхнього шару. Для цього слід зняти старий лак за допомогою шліфувальної машини, відшліфувати поверхню, нанести на неї грунтівку і знову покрити її лаком.
Нерівність паркету – наслідок природного зносу або нерівності основи. У цьому випадку доведеться повністю зняти старий паркет, вирівняти основу, а потім настелити новий. Температура в приміщенні, де кладуть паркет, повинна бути 18-23 “С, а відносна вологість повітря – 45-60%. Стяжка підлоги повинна бути сухою і рівною, не мати тріщин і пустот, не відшаровуватися від основи. Щоб вирівняти поверхню підстави, на нього слід нанести ґрунтовку, а потім шар самовирівнюється матеріалу (нівелір маси). Дати висохнути не меньше 7-ти днів Потім паркет просто клеїться до стяжки.

Закладення щілин
Щілини з’являються тоді, коли розсихається паркет. Це трапляється в приміщеннях з недостатньою вологістю або низькою температурою. А в приміщеннях з підвищеною вологістю паркет вказує себе протилежним виглядом: розбухає, деформуючи паркетну кладку. Тому один із способів боротьби зі щілинами – підтримка в приміщенні природного для деревини мікроклімату: вологості 50-60% і температури 2-23 “C.
Малозначні щілини, розміром 1 – 1,5 мм, можна легко закрити спеціальною шпаклівкою для паркету. Для початку необхідно прочистити утворилася між клепками щілину гострим предметом, прибравши з неї не лише сміття, однак і пил. Потім за допомогою ножа якомога глибше заштовхати в щілину невелика кількість шпаклівки (надто глибокою щілина не може бути через присутність шпунта сусідньої клепки). Надлишки шпаклівки потрібно зняти з поверхні підлоги ножем або шпателем, а залишки на сусідніх клепках витерти губкою.
Якщо щілинами покритий значну ділянку статі, то шпаклівку наносять прямо на підлогу і розрівнюють шпателем, вдавлюючи її в щілини. Шпаклівка дають висохнути, після чого шліфують паркет шкіркою, прибирають з нього пил, циклюють його і покривають лаком. Альтернатива шпатлевкам – спеціальні воски та мастики для реставрації паркету. Вони напівпрозорі і не дають усадки, однак і коштують значно дорожче.
Широкі щілини (більше 1,5 мм) шпатлевать важко: вони все одно розтріскаються, проте і на них є управа. Для початку за допомогою стамески треба видалити з проміжку між клепками шпунт сусідньої клепки. Потім з деревини, близької за кольором, вирізати планку необхідної ширини, покрити її клеєм і забити в щілину. В якості планок часто застосовують дерев’яні лінійки для креслення. Далі місце ремонту циклюють і покривають лаком.

Міняємо паркетну дошку
Заміна паркетної дошки процес серйозний, однак і він під силу домашньому фахівця. Алгоритм дій нижченаведений: для початку пошкоджену дошку слід акуратно видалити з масиву паркету, так, щоб не пошкодити сусідні планки. Це легше створити, розколів клепку уздовж на кілька частин. Тепер треба вийняти клепку, зняти клейову основу, якої клепка закріплювалася до основи, і вирівняти сама підстава, якщо воно постраждало при виїмці клепки. Необхідно створити це тим же матеріалом, яким був приклеєний паркет. Потім слід виготовити одну з найскладніших проблем – знайти паркетну клепку тієї ж породи і того ж кольору і підігнати її під необхідний розмір. Основи треба дозволити висохнути, після чого на нього можна наносити розігріту бітумну мастику, паркетний клей, силіконову мастику (рідкі цвяхи) або клей ПВА. Після цього можна приклеювати нову планку. У разі якщо гребінь нової клепки заважає її монтажу, його треба зрізати, оскільки клепка повинна бути щільно встановлена ​​на місці пошкодженої. Проступили на поверхню мастику треба видалити, а паркетну планку придавити до основи вантажем.

Подряпини і вибоїни.
Невеликі подряпини і вибоїни усувають за допомогою шліфування, а найбільш глибокі затирають шпаклівкою. Підбираючи шпаклівку, слід звернути увагу не тільки на колір, проте і на швидкість висихання складу (від 1 до 5 год). Після висихання оброблені ділянки шліфують, знепилюють і покривають лаком.

Заміна ділянки
Частини при сильному намоканні паркетінкі відриваються від основи. Це буває і тоді, коли паркет поклали на неповністю висохле підставу. У цьому випадку вся ділянка акуратно виймають з масиву підлогового покриття за допомогою стамески. Підстава уважно просушують, якщо потрібно – вирівнюють, і тільки тоді пошкоджену ділянку повертають на місце, посадивши його на клей для паркету. Якщо паркетні клепки сильно намокли і встали «корабликом», від’єднати один від одного, така ділянка паркету краще перестелити заново.

Косметичний ремонт
Якщо паркет не пошкоджений, проте злегка зносився, його можна зробити новеньким, відшліфувавши і заново покривши лаком. Зазвичай такі заходи проводять раз на 10 років, залежно від інтенсивності експлуатації підлоги. Видаляють старий лак за допомогою спочатку барабанних, а потім стрічкових шліфувальних машин. При цьому крім лаку віддаляється малозначний шар деревини. Важкодоступні місця – під батареєю і в кутах – обробляють кутовими та ексцентриковими шліфмашинами.
Найкраще шліфувати паркет двічі спочатку абразивними матеріалами грубою, а потім і невеликий зернистості. Перед лакуванням підлогу протирають злегка зволоженою ганчіркою і пилососять. Якщо підлога циклювали, то його покривають ґрунтовкою, а вже потім наносять лак – спеціальний паркетний, підвищеної зносостійкості (на водній основі – акриловий – або на основі штучних розчинників – поліуретановий, алкідний). Здорово зарекомендували себе водні лаки, які швидко сохнуть, не мають різкого і неприємного запаху, не змінюють кольору деревини і розбавляються звичайною водою. Лаки слід підбирати залежно від того, який ви бажаєте взяти стать: матовий, напівматовий або глянцевий. Ці властивості лаку можна визначити по етикетці – вони позначені цифрами, що стоять після найменування: чим більше цифра, тим більше глянсовий ефект можна прийняти. Крім лаку, фінішним шаром для паркету може служити масло-віск або віск.
Лак необхідно наносити на ґрунтовку, при цьому грунт повинен бути тієї ж марки, що і лак. Останній наносять спеціальним інструментом – валиком або пензлем, проходячи спочатку всі важкодоступні місця. Мінімальне число шарів – 3, хороше – 4-5, а для придбання дзеркальної поверхні треба нанести 6-7 шарів. Щоб уникнути напливів лаку, виробляють обов’язкову межпокрасочную шліфовку. При роботі з водними лаками вологість у приміщень повинна бути не менше 50, однак не вище 70%, вологість паркету не повинна перевищувати 12%, а температура в приміщенні повинна становити від 15 до 24 “С. Твердне лак через 6-7 днів. Тоді само можна ставити на місце меблі.

Деякі моменти в ремонті паркету
У процесі ремонту старого паркету іноді важко точно вибрати колір шпаклівки по дереву. У цьому випадку застосовують пил, що утворилася після циклювання паркету. Її змішують з універсал-грунтом і ПВА до навчання пастоподібної маси, якій закладають щілини й відколи паркету. Після висихання надлишки шпаклювально маси знімають плоскою шліфувальною машиною. Потім підлогу грунтують і покривають лаком. Перед нанесенням останнього шару підлогу ще раз шліфують, щоб уникнути нерівностей через можливі напливів лаку. Якщо лаком покривають новий паркет, то проміжне шліфування підлоги роблять відразу після нанесення першого шару лаку, оскільки в цьому випадку ворс деревини піднімається і підлога стає шорстким. Цей дефект усувають шляхом проміжної матовка статі за допомогою плоскої шліфувальної машини.
Старий паркет після косметичного ремонту виглядає як новий. Хороший догляд і своєчасний ремонт допоможуть йому довго залишатися таким

9 етапів ремонту паркету стисло
1. Паркет піддається грубій шліфовці. Для такої шліфування користуються спеціальною машиною барабанного типу. Груба шліфовка прибирає всі нерівності, знімає все старе покриття.
2. Після грубої шліфовки, проводиться тонка шліфовка старого паркету. Для неї застосовуються дискові плоскошліфувальні машини. Тонка шліфування очищає залишилися нерівності і огріхи.
3. Третім кроком робиться шліфування найбільш недоступних місць стрічковими, вібраційними та ексцентриковими шліфмашинами.
4. Після всіх шліфувань потрібно зашпатлевать всі щілини. Шпаклівку бажано нанести на весь паркет, але можна шпатлевать тільки тріщини, відколи і вибоїни. Нанесення шпаклівки на всю підлогу, потребують великих фінансових витрат. При місцевій шпатлевке можна не помітити тріщини. Може з’явитися невідповідність у кольорі.
5. Коли відбудеться висихання шпаклівки, проводиться тонка шліфовка. Вона прибирає непотрібний шар шпаклівки, залишаючи її тільки в щілинах і порах.
6. Перш ніж почати лакувати поверхню, не забудьте прибрати накопичилася пил і сміття.
7. Коли прибирання закінчена, можна починати самостійно фарбувати старий паркет лаком.
8. Покривши паркет лаком перший раз, потрібно почекати його повного висихання. Потім провести проміжну шліфовку. Вона прибере весь зайвий ворс і сміття. Ця шліфування поліпшить зчеплення шарів.
9. Коли, буде закінчена проміжна шліфовка, необхідно пропилососити паркет і полакувати його ще раз. Паркет не потребують ремонту, якщо він правильно встановлений. Такий паркет служитиме довго і надійно, реставрація та ремонт старого паркетної підлоги не знадобляться найближчі років 10 -15.

Ми можемо запропонувати на прокат:
– Вібраційну шліфмашина BOSCH GSS 23 A, 190 Вт
– Ексцентрикові шліфмашини Bosch Professional GEX 125-1 AE, 250 Вт
– Паркетошлифовальная машину СО-206
– Стрічковий шліфувальну машину Sparky MBS 976

ТОВ «Олтек-інжиніринг»
Прокат, аренда електроінструментів в Києві

© ФОП Совайло А.В. - Весь матеріал на сайті авторський. При використанні, посилання на сайт einhell.in.ua обов'язкове!

Увага

По техническим причинам Корзина временно не работает. Свяжитесь с нами по телефону или через форму внизу сайта. Просим прощение за временные трудности