Типові помилки при ремонті
Пропонуємо Вашій увазі найпоширеніші помилки при ремонті, про які ви будете потім шкодувати:
Головне
– за допомогою дозіметра треба поміряти зовнішнє гамма-випромінювання (радиаційний фон) приміщення, можливо треба взагалі шукати нове житло;
– перед ремонтом необходимо провести исследование помещения на геопатогенные зоны и соответственно исходя из ее результатов надо определить спальные места, рабочие места и расставить мебель. “>- Перед ремонтом необхідно провести дослідження приміщення на геопатогенні зони і відповідно виходячи з її результатів треба визначити спальні місця, робочі місця і розставити меблі.
Ванна і туалет:
– Є бойлер, хочете жити – заземліть ванну, + діфзахист на бойлер обов’язковий.
– Не варто об’єднувати туалет і ванну, якщо немає “дублера”. Особливо, якщо сім’я велика і ця частина квартири вранці користується підвищеним попитом.
– Встановлюйте ванну не на стандартні ніжки, а на цеглу за допомогою цементу.
– При використанні темних тонів плитки, потрібно передбачити посилене освітлення.
– Не економте на плитці – через кілька років буде виглядати погано, а переробляти і перекладати плитку дуже дорого. Іспанська – найкращий вибір.
– Темна підлога – не кращий варіант. Видно будь-який бруд – кожна порошинка і крапля, особливо з пральної машинки. Прибирати доведеться кілька разів на день.
– Не забудьте встановити розетки прямо у ванній кімнаті для пральної машини, сушки рушників, фена, додаткового освітлення.
– Купуйте ванну з рівною верхньою поверхнею і встановлюйте під плитку з наступною затиркою швів цементним герметиком з подальшим покриттям спеціальним водонепроникним розчином. Куточки пластикові, гумові, силіконові – довго не служать.
– Використовуйте шорсткий кахель на підлозі у ванні і гладкий на стінах. Що б не підсковзнутися на підлозі і просто відмивати стіни.
– При установці ванни, уточніть, закладений у ванній ухил. Якщо ні, стежте, щоб нахил чаші сходив до зливу. Краще купляти ванну, яка має нахил.
– Не забувайте про сушку рушників, якщо немає або не працює водяна сушка, потрібно передбачити електричну.
– Розетки у ванній повинні бути вологозахищені (з кришечкою).
– У туалеті потрібна примусова витяжка. Вона включається автоматично при запалюванні світла, або на неї можна зробити окремий вимикач, щоб включати її, тільки коли потрібно.
– Залишайте доступ до кранів, сливів, лічильників для їх заміни. Не встановлюйте лічильники під унітазом.
– У дверях необхідно передбачити вентиляційні решітки або дірки.
– Рівень підлоги опустіть на 1-2 см, це врятує решту квартиру (паркет) при невеликих аваріях.
Кухня:
– Зверніть увагу на працездатність вентиляції. На кухні краще передбачити короб під «гофру» для витяжки діаметром не менше 150 мм.
– Ніколи не розділяйте обробну зону кухні з поверхнею.
– Чи не кладіть на кухні ламінат або паркетну дошку. Перша протечка призведе до втрати зовнішнього вигляду, а будь-який впав предмет утворює подряпину або скол. Застосовуйте на підлогу іспанську плитку з підвищеною міцністю емалі.
– Підсвічування в кухні прямо над робочою поверхнею – дуже функціонально. Передбачте вихід електрики і вимикачі.
– Розеток треба якомога більше, ніж здається, особливо на кухні. Краще зробити більше, ніж потім штробить по новим шпалерам. Відразу плануйте скрізь, де є хоча б натяк на те, що у вас коли-небудь тут щось буде стояти. Краще не одинарні, а подвійні, за ціною вони однакові, зате більш зручні, і трійники не знадобляться.
– Якщо Ви плануєте використовувати очишення водопровідної води, і Ви живете в багатоповерхневому будинку обов’язково на холодну воду треба поставити мебранний редуктор води.
Дитяча:
– Не використовуйте в дитячій кімнаті ковролін. Він легко мажеться, важко стирається і є сильним пило-збіркою. Крім того, ковролін дешевий виріб і може бути дуже алергенним. Краще придбайте хороший дорогий килим.
– Продумайте заздалегідь в дитячій кімнаті місце під спортивний комплекс, і зміцніть отвори під шведську стінку.
– Двері зі скляною вставкою не підходять для дитячої, якщо в кімнаті дитина засинає, світло в коридорі може йому заважати.
– Не клейте в дитячу “пухнасті” шпалери, які можна відірвати. Діти весь час там колупають пальчиком, шпалери будуть швидко зіпсовані.
– Обов’язково встановіть діфзахист на кожну групу споживачів електрики, особливо на розетки в дитячій. Всі розетки повинні бути закриті вставками.
Вітальня, передпокій, спальня:
– Встановіть два вимикача / вмикача світла – при вході в спальню і у ліжку в спальні, щоб не вставати з ліжка, бажаючи його вимкнути.
– Лінолеум – це жахливо, а білити стелі в двійні жахливо.
– Пофарбовані стіни виглядають незвично, але в побуті вони можуть виявитися непрактичними. Особливо в області вимикачів залишаються відбитки пальчиків.
– Не намагайтеся заощадити місце, зробивши маленьку гардеробну або поставивши маленьку шафу. Ці півметра – метр не зроблять кімнату більше, а коли гардеробна заб’ється битком – іншу не побудуєш.
Електрика
– Розбийте споживачів на групи, на кожну повинен бути свій пакетник, крім того, необхідно передбачити дифзахист на небезпечні групи споживачів.
– Скручування і пропайка проводів – нічого кращого ще не придумали – дешево і надійно.
– Розводка проводів – як на мене зручна і практична по стику стіни і стелі з вертикальним опусканням на розетки і вимикачі.
– Не застосовуйте енергозберігаючі лампи, вони містять пари ртуті. Наприклад в благополучній Австрії вони заборонені.
– Перевірте, щоб третій провід “земля” був дійсно заземлений. Це вбереже Вам життя при виході з ладу потужного електроінструменту (пральна машина, холодильник і т.і.).
Підлога
– У кухні, коридорі, балконах, ванній, туалеті – плитка.
– У вітальні, спальні, дитячої – паркет, нічого кращого не існує. І ціна паркету відповідає якісному ламінату.
Вікна – металопластикові.
– Застосовувати можна профіль будь-якого, крім китайського, виробника з хорошою геометрією. Важливо, хто профіль зварює і хто вікна встановлює. Ціна на профіль може відрізнятися в 2, 3 рази, а практично всі вони однакові.
– Не ведіться на 6-ти ! 7-ми! 8-ми камерні склопакети !!! Все одно склопакет 2-х камерний і займає поверхню вікна більше 90%.
– на вікнах необхідно встановлювати провітрювачі.
Сантехніка
– Зазвичай при ремонті проводять повну заміну розводки труб. Виходячи з площ, обмеженості вибираємо металопластик (головне якісний), пластик (великий метраж), мідь (малі площі і мінімум підрізувань) або оцинковані труби. Все буде служити не менше 10-ти років.
– Треба передбачити розводку для бойлера, мембранного редуктора для багатоповерхівок, грубого фільтра очищення води, пралки, відведення води від переливу бойлера, очищення води під мийкою та ін …
Загальні рекомендації:
– Зробіть попередньо план розміщення меблів, обов’язково переконайтеся, що він остаточний і не підлягає змінам – і тільки тоді приступайте до решти робіт.
– Якщо проводка стара – її краще повністю замінити.
– Не плануйте багато відкритих полиць з купою сувенірів. Це гарний збір пилу.
– Не встановлюйте розетки “в підлогу”. Дуже незручно, постійно відкриті, накопичується пил і неможливо нормально вимити підлогу.
– Пральну машину необхідно ставити на окремий автомат (в інструкції до машин це пишеться, але насправді робиться рідко).
– Передбачите заздалегідь вхід в квартиру для всіх можливих кабелів (широкий кабель-канал).
– Вибирайте “євро” вимикачі та розташовуйте їх на висоті 80-90 см – щоб діти могли включити світло, не стрибаючи.
– Місце під лічильник вибирайте заздалегідь, щоб при наступних ремонтах не захотілося його переміщати.
– Проведіть світло і розетку на балкон – про всяк випадок. Може стати в нагоді. Його можна використовувати як господарську кімнату – сушити і прасувати там білизну, наприклад.
– Вибирайте вікна з функцією провітрювання і додатково встановлюйте провітрювачі.
– Про тепло. Біля гарячих поверхонь повинні розміщуватися вогнетривкі матеріали. Так, поліпропіленова обробка біля камінної труби може розплавитися.
– Коли встановлюєте міжкімнатні двері, врахуйте, що вимикач повинен знаходитися поряд з ручкою, що відкриває двері. Якщо вимикач виявиться з боку петель, вам доведеться спочатку включати світло, а потім йти до ручки і відкривати з іншого боку.
– Обов’язково заплануйте комору: якщо є хоч якесь місце, яке ви можете використовувати як комору, зробіть це! Пилососи, ролики, санки, лижі, новорічні іграшки, швабри, тази, відра, побутова техніка, якої ви не користуєтеся щодня – все може зберігатися там.
– Не використовуйте одинарні розетки. Просте правило, щоб уникнути трійників.
– Найголовніше: ніколи не поспішайте робити ремонт у своїй оселі, прив’язавши його до своєї відпустки або іншим заходам.