тел. +38 050 3561254, +38 068 3368717, E-mail: sovailo@ukr.net
  • Рус
  • Укр

ПЕРШИЙ МАГАЗИН ПЛИТКОРІЗІВ

ПЕРШИЙ МАГАЗИН ПЛИТКОРІЗІВ

Дилер торгових марок "EINHELL", "FORTE", "ODWERK", "WERK" та інших

Продаж та прокат електроінструментів

Шліфмашини. Види, призначення.

Шліфувальні машини. Прокат, оренда в Києві.

Відшліфувати паркет, паркетну дошку, відшліфувати дерев’яну деталь, зняти лакофарбове покриття, видалити іржу, сточити задирки, затерти шпаклівку, обробити пластик, відполірувати камінь – все це і багато іншого під силу сучасним шліфувальним машинам.
Шліфування – монотонна, трудомістка, кропітка, курна операція, але без якої не обійтися.
Існує три основних типи шліфувальних машин: стрічкові, ексцентрикові (орбітальні), плоскошліфувальні (вібраційні). Всі вони мають свою спеціалізацію і можливості: від грубої обробки до фінішного шліфування. Якщо коротко, то стрічкові шліфувальні машини, це груба обробка по зняттю великих шарів з площин. Плоскошліфувальні – орієнтовані на фінішну обробку. А ексцентрикові дають ще більш якісний результат на рівні полірування.

Стрічкові шліфувальні машини (здаємо на прокат стрічкову шліфувальну машину Sparky MBS 976)
Робочий елемент цього інструменту – абразивна стрічка, склеєна у вигляді нескінченного кільця, яка переміщається по двох кінцевим роликам, як гусениці в тракторі. Такі машини порівняно потужні, мають просту надійну конструкцію (кутовий редуктор плюс Кліноременная передача), низький центр тяжіння, солідну швидкість руху абразивного матеріалу. За допомогою стрічкової шліфувальної машини можна легко зняти шар матеріалу в кілька міліметрів, зробити на заготівлі кромку або закруглення, видалити старе лакофарбове покриття або іржу. Їй підвладні: дерево, метал, полімери, мінеральні будівельні матеріал. Можна очистити від фарби підлоги, підкоригувати струганий брус, вирівняти шпаклёванную стіну. Висока прозводительности цих машин шкодить якості: можуть бути подряпини і раковини. Для фінішного шліфування необхідно буде застосувати ексцентрикову або плоскошліфувальна машину.
Не секрет, що на продуктивність електричного інструменту прямо пропорційно впливає споживана потужність його мотора – чим вона вища, тим більше ми можемо вичавити з конкретного агрегату. Потужність двигунів від 500 до 1200 кВт. Китайський інструмент зачастую заявляється із завищеними показниками потужності двигуна, або, якщо там дійсно є озвучені вати, то вони не збалансовані з іншими характеристиками апарату. Рекордної потужністю хваляться ті виробники, яким показати більше нічого, крім хіба що великої ваги і громіздкість.
Наступна важлива для стрічкової шліфувальної машини характеристика – це швидкість. Швидкісна машинка і зробить більше, але ось притиснути її не вдасться, якщо більша швидкість не буде підкріплена потужністю. Всьому виною горезвісний крутний момент, який говорить, що чим більше швидкості у інструменту, тим менше йому залишається сили. Відповідальний виробник тщательно балансує ці характеристики, робить їх взаємно змінюваними, за що іноді відповідає розумна електроніка.
Може виникнути питання, а навіщо взагалі випускати спритні, але відносно слабомощна стрічкові шліфувальні машини. Просто надпродуктивних (швидка і одночасно сильна) машина складніше управляється, вона важча, крупніше, дорожче. При сильному натисканні на неї, легко зіпсувати заготовку. У свою чергу малогабаритними швидкісними машинками зручно в короткі терміни, обробити поверхню великої площі.
Окрему увагу варто приділити розмірами робочої площини – підошви, відповідно, довжині і ширині стрічки. Широкі підошви (100 мм) характерні для потужних професійних моделей, завдяки чому вони стають більш стабільними і продуктивними. Клас непрофесіоналів зазвичай обмежують 75 міліметрами. Довга і широка підошва дорогих ЛШМ має складну конструкцію, що складається з підкладки і пружної пластини, що дозволяє мати постійний рівномірний контакт наждака з деталлю, такий інструмент добре «тримає площину». .
Система пиловидалення є у всіх стрічкових апаратах, але не у всіх вона працює однаково ефективно. Боротьба з пилом ведеться або за допомогою підключається через патрубок пилососа, або збором її в мішок, вбудований фільтр. Звичайно, пилосос краще, особливо при шліфовці мінеральних підстав. У наддешевих моделях крильчатка, що відповідає за всмоктування повітря, зі своєю функцією не справляється, канали швидко забиваються, в повітрі залишається багато шкідливої ​​«муки».
Плоскошліфувальні (вібраційні) машини. Здаємо на прокат вібраційну шлифмашину BOSCH GSS 23 A
Якщо брати до уваги чистоту обробки деталей, то пласко апарати займають проміжне положення між стрічковими і орбітальними. З їх допомога здійснюють фінішне шліфування плоских поверхонь, виконаних з найрізноманітніших матеріалів – пластик, деревина, камінь, метал … Завдяки порівняно великий робочій площині плоскошліфувального придатна для роботи з серйозною квадратурою. Секрет популярності вібраційних шліфмашин криється в їх помірної вартості, доступності елементів оснащення, а також у відсутності мертвих зон обробки (плоска винесена підошва легко обробляти кути).
Головний робочий орган плоскошліфувальної машини – це плита, яка з невеликою амплітудою здійснює часті зворотно-поступальні рухи. Мотор в таких машинах розташовується вертикально, що дає можливість за допомогою тандему «ексцентрик-противага» обертальні рухи вала перевести в поступальні рухи платформи.
Більшість вібраційних шліфмашин традиційно можуть похвалитися мотором потужністю в межах 150-300 Вт, вони досить маневрені, в міру легкі й компактні. Подібного рівня силової установки практично завжди достатньо.
Найважливішим показником плоскошліфувальних машин є амплітуда ходу підошви. У різних моделях вона може різнитися, хоча незмінно є порівняно малою величиною. В середньому по класу платформа здійснює переміщення на 1-3 мм, в більш рухливих моделях можуть фігурувати цифри 5-6 мм. Велика амплітуда допомагає швидше відшліфувати поверхню, але така обробка разом з тим буде і більш грубою.
Ще один нюанс – це частота ходу підошви. На високій швидкості машина швидко знімає відносно більш товстий шар, а при меншій частоті простіше домогтися точного фінішного шліфування.
При виборі вібраційної шліфмашини окрему увагу необхідно приділити платформі. З її розмірами все досить просто, є два варіанти: своєрідний «стандарт» і моделі «міні» – площа плити близько 100 мм2. Малюки добре підходять для вузьких, затиснутих місць. Очевидно, що підошва повинна бути якісною, ідеально плоскою, з чіткими геометричними формами. Бюджетні машинки оснащуються платформою зі сталі або високоміцної пластмаси, а більш дорогі аналоги – литими майданчиками зі сплавів з вмістом алюмінію або магнію. Хороша підошва отлічается точної балансуванням, що легко визначається малим ступенем вібрації при роботі без навантаження (холостий хід). Важливо, з чого виготовлена ​​накладка, самий підходящий варіант – це пористий полімер, він краще, ніж гума, «тримає» площину.
В окремий клас виділяють вібраційні шліфувальні апарати з дельтоподібного платформою, в народі їх називають «праска». Через мініатюрних розмірів і хорошою «прохідності» їх застосовують для обробки предметів з невеликими деталями і складних поверхонь, таких як меблі, столярка, елементи сходів, кузов автомобіля. Їх трикутні платформи бувають поворотними – можна продовжувати роботу нерівномірно «з’їденим» пелюсткою наждака або знімними (з швидкою установкою іншого типу майданчики – для увігнутих / опуклих поверхонь, для структурування, полірування, натирання).
Наждак по-різному може кріпитися до майданчика. Зручніше, коли папір фіксується на липучках, але спеціальне оснащення коштує відносно дорого. Варіант з пружними затискачами дещо складніше, зате можна використовувати недорогу шліфувальний папір, нарізану власноруч (варто лише в потрібних місцях виконати отвори для пиловідведення).
Боротьба з дрібним пилом, яка неминуче утворюється при роботі шлифмашиной, ставить безліч завдань перед розробниками. Їм доводиться посилено працювати над захистом усіх механізмів. В даному випадку застосовується особлива герметизація мотора, захищені підшипники і перемикачі, непроникний корпус, система каналів з примусовим пиловідсмоктувач. Щоб пил віддалялася з робочої зони і не насичувала повітря, її направляють в мішок-збірник або фільтр, в більшості випадків до патрубка можна підключити пилосос – це найдієвіший метод захисту.
Ексцентрикові (орбітальні) шліфувальні машини. Здаємо на прокат в Києві ексцентрикову шлифмашину Bosch Professional GEX 125-1 AE.
Цей тип шліфмашин призначений для високоякісної обробки. Делікатне шліфування і навіть полірування – ось їх стихія, хоча продуктивність таких апаратів може бути не менш вражаючою, ніж у вібраційних машин. Вони впораються з будь-яким матеріалом, найчастіше ЕШМ ви зустрінете у дерев’яних справ майстрів, автомобільних малярів. У роботі з профільними, об’ємними, криволінійними предметами ексцентриковим шліфмашин немає рівних, з площинами у них теж проблем не виникає. Єдине, де така машинка спасує, це в кутах і дрібних поглибленнях – «тарілка» туди просто не дістане.
Так само як і плоскошліфувальні агрегати, «орбіталкі» мають ексцентрик і противага, за допомогою яких кругла шліфувальна плита виконує не тільки рух навколо своєї осі, але і по «орбіті» з невеликою амплітудою. Цікаво, що осьовий рух відбувається зазвичай за інерцією, а в деяких моделях, є примусовим. Таке складне переміщення робочого полотна вкупі з високою швидкістю обертання якраз і дозволяє отримати поверхню відмінної якості, без заглиблень, хвиль і подряпин.
Від 200 до 900 ват – стільки споживають мотори сучасних ЕШМ. Ті, що більш потужні, природно, будуть і продуктивніше, вони з легкістю потягнуть підошву побільше, до 150 мм в діаметрі.

За швидкістю поступального руху орбітальні машини також мають відмінності. Якщо говорити про обертання, то цей показник може бути від 4 до 14 тисяч обертів ексцентрика в хвилину для моделей з регулюванням і близько 12000 для моделей без такої. Якщо говорити про поняття «коливання» – то дані цифри будуть удвічі менше. Насправді тут все просто, чим вище швидкість, тим грубіше буде обробка, але тим швидше можна виконати роботу.
Ексцентрик орбітальних машин може мати не однаково «розмах» – від 2 до 7 мм (Festool WTS 150/7 E-Plus). Це називається амплітудою коливання. Чим вона менша, тим менше вібрації генерує апарат, тим компактніше ходить тарілка, тим меншу площу ми обробляємо, але тим чистіше буде шліфування.
У порівнянні зі своїми побратимами (стрічковими шліфувальними машинами і плоскошліфувальні машини) ексцентрикові шліфувальні машини добре нашпиговані електронікою. Про установку швидкості і амплітуди ми вже поговорили, додатково до цього професійний інструмент постачають системою автоматичної підтримки частоти, щоб вона не падала під навантаженням – це константная електроніка.
До дуже приємним опцій віднесемо знімний мережевий кабель, регульовану або знімну передню рукоятку, фіксацію пускової клавіші, функціональний відведення пилу.
Обов’язково потрібно звернути увагу на тип шліфувальної підошви. По-перше, якщо потрібна особливо делікатна обробка, не женіться за великою тарілкою, у неї, до речі, і мертва зона більше, і амплітуда близько 5-7 мм. Плита, зроблена з металу, має стабільність, високу міцність і відмінно відводить тепло. Еластична тарілка добре впорається з опуклими поверхнями. Всі вони мають липучку для фіксації наждака і отвори для відсмоктування пилу. Ці отвори у окремих виробників можуть бути різними за розміром, кількості і розташуванню, за цією ознакою потрібно підбирати відповідну оснастку.

Ми можемо запропонувати на прокат:
– Вібраційну шліфмашина BOSCH GSS 23 A, 190 Вт
– Ексцентрикові шліфмашини Bosch Professional GEX 125-1 AE, 250 Вт
– Паркетошлифовальная машину СО-206
– Стрічковий шліфувальну машину Sparky MBS 976

ТОВ «Олтек-інжиніринг»
Прокат, аренда електроінструментів в Києві

© ФОП Совайло А.В. - Весь матеріал на сайті авторський. При використанні, посилання на сайт einhell.in.ua обов'язкове!

Увага

По техническим причинам Корзина временно не работает. Свяжитесь с нами по телефону или через форму внизу сайта. Просим прощение за временные трудности