тел. +38 050 3561254, +38 068 3368717, E-mail: sovailo@ukr.net
  • Рус
  • Укр

ПЕРШИЙ МАГАЗИН ПЛИТКОРІЗІВ

ПЕРШИЙ МАГАЗИН ПЛИТКОРІЗІВ

Дилер торгових марок "EINHELL", "FORTE", "ODWERK", "WERK" та інших

Продаж та прокат електроінструментів

Перфоратор – це цікаво

Упевнений, що в даній статті навіть фахівець, знайде інформацію, якою він не володів і яка буде корисна надалі.

Загальна
Для ремонтних робіт потрібна якісна, продуктивна техніка, яку можна взяти на прокат на тривалий час. Наприклад перфоратори Bosch – це незамінний інструмент для:
– За допомогою бурів можно отримати рівні і більш-менш точні отвори у камені, цеглі, бетоні.
– За допомогою зубил перфоратор зніме штукатурку, зруйнує цеглу та інші м’які матеріали.
Види перфораторів на прокат:
Існує два види перфораторів під різні патрони SDS-plus та SDS-max. Ці види перфораторів відрізняються не тільки розмірами і потужністю, але і принципом дії (конструкцією).
Діаметри ефективного свердління в бетоні бурами:
– Sds plus – від 5мм до 18мм;
– Sds max – від 16 до 60 мм.
Для довідки: обидві системи: sds-plus і sds-max були винайдені і запатентовані Bosch в 70-х і 90-х роках відповідно. Тому Bosch є безсумнівним лідером у виробництві перфораторів різного призначення.
Для свердління отворів в бетоні понад 60 мм ефективніше застосовувати свердління за допомогою установок алмазного свердління з коронками для мокрого свердління. Сухе свердління рідко застосовується у зв’язку з дорожнечею спеціальних коронок (в 1,5 – 2 рази дорожче коронок мокрого свердління) і малим терміном їх служби.
Поради по роботі з перфораторами взятими на прокат:
1. Не працюйте перфораторами sds-plus Bosch до 4-ї серії тривалий час в режимі долота. Конструкція системи не забезпечує змащення і це може привести до поломки. Перфораторами Bosch sds-plus після 4-ї серії і всіма перфораторами sds-max можна працювати в режимі відбійного молотка тривалий час.
2. Перед початком роботи, не забудьте очистити і змастити кінцевик бура спеціальним мастилом. Це проста дія продовжить життя патрону перфоратора.
3. Виходячи з конструкції перфоратора – не тисніть сильно на перфоратор з яким би інструментом Ви не працювали (зубило, бур або фреза). Надмірне зусилля знижує продуктивність і сприяє перегріву двигуна. Тиснути потрібно тільки на ударні дрилі.
4. Намагайтеся тримати інструмент постійно максимально паралельно, щодо осі свердління, оскільки довгий бур по бетону може зламатися при зміщенні в бік від осі буріння.
5. Не розслабляйтеся, не тримайте інструмент однією рукою. Будьте готові до будь-якої миті до заклинювання бура в поверхні.
6. При попаданні на арматуру треба діяти виходячи з бура, його конструкції, призначення та його вартості:
– Варіант 1. Можна продовжити свердління. Свердління проводити не поспішаючи, не давати перегріється буру. Треба бути готовим до заклинювання бура, до поломки інструменту, а так само до травм. Ресурс бура при такому свердлінні зменшується.
– Варіант 2. Застосувати спеціальне свердло для свердління арматури в бетоні або свердло по металу (кілька) для свердління арматури.
– Варіант 3. Сверліть дірку в іншому місці і Вам обов’язково пощастить.
Порада для користувачів при глибокому бурінні.
Не поспішайте, робіть перерви в роботі (10 хв буримо, 5 хвилин відпочиваємо). Помітивши, що бур під час роботи сильно розігрівся, ні в якому разі не намагайтеся остудити його у воді. Просто дайте йому трохи часу, нехай поступово охолоне. Перфоратор – це не телевізор – 20 хв попрацюйте і дайте відпочити, і собі, і оточуючим, і інструменту.
Про бури і зубила
Ресурс бурів орієнтовний:
sds plus 1 серії Bosch – 10 метрів в бетоні
sds max 4 серії Bosch – 20 метрів в бетоні
При проходженні арматур, ресурс бурів значно знижується.

Для свердління отворів у твердому матеріалі використовуються бури по бетону для перфоратора. Ці насадки своєю формою трохи нагадують звичайні свердла, але з однією особливістю – дуже міцним наконечником з карбіду вольфраму, або іншого твердого сплаву, на кінці і спеціальною формою хвостовика, яка вставляється в інструмент, на іншому. Ціна на бури для перфоратора може разюче відрізнятися в залежності від виробника і відповідно різниться і якість бура.
Якісні бури відрізняються точно витриманими розмірами і геометрією пазів і виїмок тильній частині (від цього залежить «життя» патрона для інструмента).
Кут нахилу спіральних жолобків на тілі бура для виведення дрібних камінчиків, шламу і пилу впливає на швидкість буріння. Існують «швидкісні» моделі з великим кутом нахилу канавки, які розраховані на застосування спільно з потужними перфораторами здатні за менший проміжок часу отримати отвір. Для немічних перфораторів краще брати бури по бетону з невеликим нахилом.
Ріжуча кромка. Тут теж є певні відмінності. Найдешевша, а тому і найпопулярніша оснащення має дві ріжучих кромки. Існують версії з чотирма ріжучими крайками, а також бури для перфоратора, ціна на які найвища, що мають ударну головку з центрирующим шипом і декількома ріжучими крайками. Даний тип оснастки може бути як sds max, так і sds plus і має дві незаперечні переваги: ​​високий ресурс використання і здатність інструменту центрировать при свердлінні перфоратором.
Розмірний ряд ударних насадок для перфоратора. Зазвичай оснащення як sds max, так і sds plus обмежується довжиною 100 см. Діаметри бурів sds plus лежать в діапазоні від 5мм до 32мм, а бурів sds max від 16 до 50мм. Діаметр бура принципово відповідає довжині бура.
Зубила для перфоратора. Дане оснащення знадобиться для довбання у тих електроінструментів, які має таку функцію (є перфоратори двухрежімнікі: удар з обертанням та свердління).
– Широке зубило (довжина робочої кромки від 16 мм до 50 мм і довжиною від 250 мм до 600 мм), потрібно для створення ніш і порожнин, видалення штукатурного шару, обробки кутів, зняття старої керамічної плитки, отримання широких канавок і т.д.
– Закруглені зубила по бетону, іменовані канавковий, ложковими, допоможуть видовбати невеликі траншеї (напівкруглі канавки) для укладання кабелів і труб, які потрібно повністю або частково приховати.
– Зубила шпилястий форми необхідні для демонтажу цегляної кладки, перфорування і руйнування елементів, нанесення концентрованих точкових ударів і т.д. насадкою на кінці, яка в рази підвищує можливості ресурсу оснащення.

Ми можемо запропонувати на прокат:

Перфоратор BOSCH SDSplus PBH 2800 RE, 720 Вт
Перфоратор Bosch SDSplus GBH 2-24 DRE, 790 Вт, 2,7 Дж
Перфоратор Bosch SDSmax GBH 5-38 D. 1050 Вт, 5,9 Дж
Перфоратор Bosch GBH 11 DE Professional, SDSmax 1500 Вт, 14,2 Дж

ТОВ «Олтекінжиніринг”
Прокат, оренда електроінструментів в Києві

© ФОП Совайло А.В. - Весь матеріал на сайті авторський. При використанні, посилання на сайт einhell.in.ua обов'язкове!

Увага

По техническим причинам Корзина временно не работает. Свяжитесь с нами по телефону или через форму внизу сайта. Просим прощение за временные трудности