Плиткорізи – класифікація
Продажа, прокат, оренда електричних плиткорізів в Києві.
Як різати плитку електричним плиткорізом? Дана авторська стаття, впевнений, буде пізнавальна і для професійного плиточника.
Вартість китайського електричного плиткорізу становить від 1,5 до 15 тис. грн, але для короткочасних будівельних робіт його простіше і дешевше взяти у нас в оренду.
Найбільш часто застосовуються електричні плиткорізи, каменерізи з водяним охолодженням, і бувають за моєю оцінкою 7-ми видів:
1) плиткоріз з розташуванням двигуна з диском знизу, наприклад Einhell TC-TC 800, Forte tc-180, 600 Вт, Erbauer ERB337TCB 750 Вт для різання невеликого розміру плитки (до 340 мм). Даний плиткоріз повинен бути у кожного плиточника.
2) плиткоріз з розташуванням двигуна з диском зверху, але який не піднімається, наприклад Forte TC-200-620, 800 Вт, Vulkan TSW200G-620, Norton Clipper TR 202 для різання середнього розміру плитки (до 550 – 650 мм). Даний плиткоріз є на озброєнні у просунутих плиточників.
3) плиткоріз з розташуванням двигуна з диском зверху, який піднімається, наприклад Stark TC 960-230 (до 920 мм), Vulkan TSW230N-920 (до 920 мм) , Feida TC-250 (до 700 мм), Battipav VIP 290 (до 900 мм), Forte TC-250 (до 1020 мм) для різання середнього і великого розміру плитки. Даний вид плиткору є на озброєнні у найбільш просунутих плиточників.
4) плиткоріз з розташуванням двигуна з диском зверху, який піднімається, наприклад плиткоріз Vulkan TSW250W-1200, Stark TC 1260-250, Nuova Battipav VIP 2110, Nuova Battipav VIP 2125, Nuova Battipav Class Plus 1300, MacAllister 1200, Norton Clipper TR 231, 232, 252 для різання великого розміру плитки (до 1300 мм). Категорично не можна різати плиткорізом товсті міцні матеріали (більше 15 мм), особливо під кутом 45 градусів, це призведе до виходу з ладу направляючої і до дорогого негарантійний ремонту.Даний плиткоріз немає сенсу купувати плиточнику і можна взяти на прокат.
5) плиткоріз (типу паркетки) з подачею води (або без води), який рухається по направляючим, наприклад Rubi TC 125 Kit, Rubi TC-180 Kit, Sigma Kera-cut + Kera-Flex. Направляючі кріпляться до плитки за допомогою присосок. Довжина різу – до 3200 мм, глибина до 20 мм. Даний плиткоріз має як переваги так і недоліки, має спеціалізоване застосування і немає сенсу купувати плиточнику і так само, краще взяти на прокат.
6) каменеріз – плиткоріз з нерухомим, закріпленим зверху двигуном. Напрямна відсутня. Плитка лягає на каретку і подається в зону різу. Наприклад плиткоріз, каменеріз GOLZ MS350L, JCB TCI-650-250 або Raimondi SA 25, 80. Дані плиткорізи оснащені дуже потужними двигунами 1650 Вт – 2200 Вт, що дозволяє легко різати мармур, керамограніт, граніт, бруківку, цеглу та інші матеріали невеликої довжини (до 800 мм) і висотою до 130 мм.
7) каменеріз з розташуванням двигуна зверху, наприклад Nuova Battipav PRIME 120, 150, Cedima CTS-81 XL. Має дуже потужну, міцну напрямну (шину) по якій, за допомогою безлічі підшипників, жорстко їздить двигун на який кріпиться диск розміром 350 мм. Двигун занурюється. Двигуни, в основному на всіх камерерізах стоять з потужністю 2,2 кВт при 230 Вт. Звичайно, каменерізи можуть різати будь-які матеріали, в тому числі кераміку, керамограніт, але все ж різ буде грубий, т.я диски більші і товщі, відхилення більше і вони призначені для порізки граніту, мармуру, бруківки і т.п. Каменерізи можна отримати у нас в прокат (оренду).
Вартість китайського електричного плиткоріз становить від 1,5 до 15 тис. грн, але для короткочасних будівельних робіт його простіше і дешевше взяти у нас в оренду. На мою думку, європейські плиткорізи стоять дуже великих грошей (до 85 тис грн) і зовсім немає сенсу купувати.
Гарний електричний плиткоріз з гарним алмазним диском робить в плитці абсолютно прямі різи з гладкими краями, на відміну від гострих країв, що виходять від простих плиткорізів, кусачок і болгарок. Електричні плиткорізи зазвичай використовується при великому обсязі робіт, де потрібна якість роботи, для зрізів, які можуть виступати і бути помітними в облицюванні. Електричний плиткоріз незамінний, коли треба відрізати шматки плитки шириною менш 10 мм або зробити зарізи посередині або неповні різи.
Електричний плиткоріз легко справляється з плиткою, каменем і керамогранітом складної форми і товщини. Електричний плиткоріз (він же верстат для різання плитки, він же водяна пила) можна застосовувати для різання плиток з м’якою і твердою основою, керамограніта, а також для плиток з каменю. Для цього підходять універсальні пильні диски, але добре оснащений укладач плитки повинен мати кілька різних дисків, щоб вибрати найбільш підходящий для того матеріалу, який буде різати. Існують спеціальні диски для кераміки, керамограніта, мармуру, травертину, граніту, плитки, скла для різу під кутом 45 градусів і т.і. Електричний плиткоріз має конструкцію, що складається з ріжучого диска і стаціонарного столика, розміщеного на ніжках і має ванну для води. Спеціальний насос подає воду на місце різання плитки. Так як насоси не мають фільтра для відділення абразивного матеріалу і частинок глазурі від води, яка повинна охолоджувати лезо, то лезо охолоджується водою, що містить абразив, і це скорочує термін його служби. З цієї причини воду потрібно міняти, як мінімум, один раз в день.
Техніка різання плитки електричним плиткорізом
Принцип роботи електричного плиткорізу досить простий – плиткоріз складається з направляющої, на яку прикріплено електродвигун з диском, який має алмазне покриття і піддону з водою. Вода подається на диск і змочує його, охолоджуэ, завдяки цьому зменшується кількість пилу, продовжується термін служби алмазного диска і плитка охороняється від розтріскування. Швидкість розпилювання плитки приблизно така ж, як швидкість пиляння товстої фанери лобзиком.
Сила натиску на плитку або на диск залежить частково від складу матеріалу, з якого зроблено лезо і від щільності плитки. Взагалі, коли лезо пили тільки доторкається до плитки, тиск повинен бути легким і поступово збільшуватися в міру просування леза через плитку, і зменшуватися ближче до кінця різання. На всьому протязі різання, плитка повинна знаходитися притиснутою на столі, щоб уникнути вібрації і вберегти лезо від заїдання в середині плитки. Нагадуємо, що, так як плиткове крихта змішується з водою, яка потім подається на диск, дуже важливо часто міняти воду в піддоні, інакше лезо може швидко вийти з ладу. Якщо диск піднімається, деяки майстри ріжуть плитку за декілька проходів, щоб покращити геометрію різу, а також попередити сколи в кінці плитки.
Гарна ідея – натискати руками одночасно на обидві сторони плитки при різанні, так як якщо плитка перевалився на один бік, то з під леза почнуть вилітати осколки, або пильний диск може затягнути плитку цілком і потім відкинути її в сторону. Крім того, якщо лезо пили заклинить в плитці, можуть полетіти шматки ріжучої кромки леза і тоді виникне дуже небезпечна ситуація. Так як при роботі з цим інструментом можливі виліт осколків плитки, і який би метод різання ви не вибрали, настійно рекомендуємо надягати захисні окуляри. І ще ми пропонуємо вдягати захисні навушники від шуму, що виникає при різанні.
Пильні диски при вологій різці витримують тисячі різок. Час від часу лезо засмічується керамічним матеріалом і потребує очищення. Простий спосіб – зняти лезо, перевернути його і дати йому покрутитися в зворотному напрямку (якщо воно не направлене). Більш радикальний спосіб – виконати пару різів абразивного кола середньої зернистості НАСУХО (наприлад силікатної цегли). Заміну леза слід робити в тому випадку, якщо воно занадто зносилося. При роботі всуху, пильний диск перегрівається і дуже швидко виходить з ладу.
Різка керамогранита під кутом 45 градусів – це найважча задача для плиткорізу. Рекомендую замовникам взагалі не ставити такі завдання перед плиточниками, тому що вони можуть бути нездійсненні. По-перше склад керамограніта виробниками постійно змінюється і виробникам дисків важко наздогнати за різними видами керамограніта для забезпечення гарного різу. По-друге, деякі плиточники виконують простий різ керамограніта під кутом 45 градусів і нарікають, що плиткоріз кривий, диск тупий, сколи великі. А потрібно різ плитки попередньо виконувати під кутом 90 градусів, а потім просто знімати фаску. Це ж так просто, але чомусь деякі це не знають. По-третє потрібно експериментувати з дисками, ставити різні диски для досягнення оптимальних результатів. По-четверте НЕ МОЖНА сильно тиснути – це призводить до вигинання диску, а також до руйнування направляючої і до дорогого ремонту !!! По-п’яте, навіть якщо робота (поріз під 45% “НЕ зняття фаски”) виконана бездоганно, з часом, в процесі експлуатації, від затирки, від усадки будинку, від розвитку мікротріщин, з’являються відколи й тріщини.
Крім того, при виконанні різу під кутом 45 градусів, особливо керамограніту, для запобігання вигинання диску (до 5 мм !!!), треба застосовувати:
– або спеціальні диски (Norton Clipper Extreme Ceram Turbo), які мають спеціальні вбудовані потовщуючі шайби (або аналогічні диски) ;
– або спеціальні шайби великого діаметру;
– або вручну корегувати плиткою напрям і геометрію різу.
Як на мене, кращі плиткорізи, для різу під кутом 45 градусів Norton Clipper TR 202, 232, 252, Raimondi SA 80, Rubi DC 250, Battipav VIP 290, Battipav VIP 2110, Battipav VIP 2125
Про шайби і спеціальні шайби:
І саме головне: беззубцовове лезо, що застосовується в плиткорізі, легко ріже дуже тверді матеріали, але це не означає, що таке лезо не може різати шкіру, і тому треба дотримуватися правил безпечної експлуатації.
Ми можемо запропонувати на прокат плиткорізи (розташовані по потужності):
– Плиткоріз ручний Sigma KERA-CUT Kerlit 8AE2 з довжиною різу керамограниту до 3220 мм, до 12 мм товщиною (для великоформатного керамограніту);
– Плиткоріз ручний Sigma KERA-CUT Kerlit 8AE2 + Kera-Flex з довжиною різу керамограниту до 3220 мм, до 20 мм товщиною (для великоформатного керамограніту);
– Каменеріз плиткоріз Cedima CTS-81 XL, 2200W, диск 350 мм. Ріже плитку, граніт, мармур та інше до 1640 мм довжиною, 110 мм завтовшки;
– Плиткоріз електричний Nuova Battipav CLASS PLUS 1300, 1400W, диск 250 мм. Ріже плитку до 1300 мм довжиною, 15 мм завтовшки;
– Плиткоріз електричний Nuova Battipav VIP 2125, 1400W, диск 200 мм. Ріже плитку до 1250 мм довжиною, 15 мм завтовшки;
– Плиткоріз електричний Norton Clipper TR 252, 1500W, диск 250 мм. Ріже плитку до 1200 мм довжиною, 15 мм завтовшки;
– Плиткоріз електричний Odwerk BEF 1201, 1500W, диск 250 мм. Ріже плитку до 1200 мм довжиною, 15 мм завтовшки;
– Плиткоріз електричний Odwerk BEF 920, 1500W, диск 250 мм. Ріже плитку до 920 мм довжиною, 15 мм завтовшки;
– Плиткоріз електричний Stark TC 1260-250, 1200W, диск 250 мм. Ріже плитку до 1200 мм довжиною, 12 мм завтовшки;
– Плиткоріз електричний MACALLISTER 1200 W, диск 250 мм. Ріже плитку до 1200 мм довжиною, 12 мм завтовшки;
– Плиткоріз електричний Norton Clipper TR 232 L, 1100W, диск 230 мм. Ріже плитку до 1200 мм довжиною, 12 мм завтовшки;
– Плиткоріз електричний Norton Clipper TR 231 L, 1100W, диск 230 мм. Ріже плитку до 1200 мм довжиною, 12 мм завтовшки;
– Плиткоріз електричний FORTE TC 250, 1200W, диск 250 мм. Ріже плитку до 1020 мм довжиною, 12 мм завтовшки;
– Плиткоріз електричний Nuova Battipav VIP 290, 900W, диск 200 мм. Ріже плитку до 900 мм довжиною, 15 мм завтовшки;
– Плиткоріз, камнеріз електричний Raimondi SA 25, 1100W, диск 250 мм. Ріже плитку до 800 мм довжиною, 80 мм завтовшки;
– Плиткоріз електричний Feida ТС-250 III, 1100W, диск 250 мм. Ріже плитку до 650 мм довжиною, 12 мм завтовшки;
– Плиткоріз електричний Norton Clipper TR 202, 900W, диск 200 мм. Ріже плитку до 650 мм довжиною, 12 мм завтовшки;
– Плиткоріз електричний FORTE TC 200, 800W, диск 200 мм. Ріже плитку до 520 мм довжиною, 10 мм завтовшки;
– Плиткорез електричний GUDE, 750W, диск 180 мм. Без помпи, двигун зверху. Ріже плитку до 520 мм довжиною, 10 мм завтовшки;
– Плиткоріз електричний Erbauer ERB337TCB, 750W, диск 180 мм. Без помпи, двигун знизу. Ріже плитку до 400 мм довжиною, 10 мм завтовшки.
Продаж, прокат, оренда електроінструментів в Києві +380503561254
Анатолій Совайло
Відео: різка керамогранита плиткорізом ODWERK, диск baumesser
Відео: різка керамогранита плиткорізом ODWERK, диск Distar