тел. +38 050 3561254, +38 068 3368717, E-mail: sovailo@ukr.net
  • Рус
  • Укр

ПЕРШИЙ МАГАЗИН ПЛИТКОРІЗІВ

ПЕРШИЙ МАГАЗИН ПЛИТКОРІЗІВ

Дилер торгових марок "EINHELL", "FORTE", "ODWERK", "WERK" та інших

Продаж та прокат електроінструментів

Свердління армованого бетону

Вибір бура для свердління армованого бетону

У кожного майстра є свої переваги у виборі бурів для свердління в різних матеріалах. Хтось купує свердла добре знаних брендів, що мають власні технічні лабораторії і регулярно постачають новинки. Хтось – на перше місце ставить слово «дешевше». Але найбільш серйозні завдання при роботі з перфоратором – це свердління арматури в армованому бетоні.

Залежно від інструментів, які застосовуються:
– Ощадливі – шукають нове місце для отвору;
– При можливості – проходять арматуру за допомогою свердел по металу (треба мати багато свердел);
– Інші не бачать в арматурі ніяких проблем і свердлять поки сверлится (напевно мають гарний інструмент, великий досвід, гарне фінансування).

Огляд різних виробників бурів

Bosch і Hawera

Розглядаємо ці два бренди одночасно, оскільки німецький завод Hawera – власність Bosch, хоч і веде власну збутову політику. Hawera виробляє частину свердел і бурів для Bosch. Hawera для свердління армованого бетону, а також природного каменю, бетону і цегляної кладки пропонує бури SDS-plus X5L (Hawera X5L і Bosch X5L – одне й те саме). Випущена в 2008 році, X5L має масивну головку з твердого сплаву суцільний гарту з геометрією 4 різальних крайок. Спіралеподібна геометрія тіла бура оптимізована відповідно до навантаження робочого інструменту, швидко видаляє шлам з отвору і зменшує випадки заклинювання при свердлінні. І для SDS-plus, і для SDS-max перфораторів тандем Hawera-Bosch випускає Quadro-X з вузькою сверлильной головкою і 4 твердосплавними ріжучими крайками з X-подібним розташуванням. Як і у випадку X5L, користувачеві пропонується стабільність, довговічність, мінімальна вібрація, плавний хід і відсутність заклинювання в армованому бетоні. Однак, повноцінними бурами, які призначені для свердління арматури, можна назвати тільки свердла SDS-plus по залізобетону, які Hawera випускає під власним брендом.

Це профі по роботі з арматурою – з центрирующим свердлом і зі спеціальним твердосплавним врізним кільцем. Бури рекомендуються для свердління тільки арматури: свердління в неармованому бетоні марно затупляє гострі пірамідні торцеві зуби кільця. Спочатку виконується отвір в бетоні будь-яким звичайним буром – до арматури, потім бур замінюється на вказане вище спеціальне свердло, яким проходять арматуру, далі знову міняється оснащення та свердління завершується за допомогою звичайного бура. Аналогічний спеціалізований бур для висвердлювання арматури пропонує Heller.

Бури Rebar Cutter

Були спеціально розроблені для швидкого і легкого проходження арматури. П’ять надміцних карбидно-вольфрамових зубців-напайок з негативним кутом нахилу швидко пройдуть арматуру. Алгоритм роботи той же, що і у свердел по залізобетону від Hawera: при зіткненні звичайного бура з арматурою бур замінюється на Rebar Cutter, яким проходиться прут арматури, далі оснащення змінюється на звичайний бур та свердління триває. Використання бура Rebar Cutter можливо як з легкими, так і з важкими перфораторами: в SDS-plus можливе використання бура відразу після адаптера, в SDS-max необхідне використання додаткового коліна через велику агресивності окремих моделей перфораторів.

Diager.

Спеціально для свердління армованого бетону пропонує бури Booster Plus (у версії для Fisher бур має назву Driller SDS-Plus, для Renn Bohr – TRIO Renn Bohr) з особливою, запатентованої формою твердосплавної напайки. Монолітна трипроменева конструкція легко проходить арматуру, при цьому бур НЕ заклинює і не веде вбік. Отвори, які виходять завдяки свердління трьома променями, мають ідеально круглу форму – що особливо важливо при подальшій установці кріплення в отвори. Особлива конструкція головки і тіла бура (спіраль системи Twister з квадратним витком, що прискорює виведення шламу) дозволяє Booster-plus легко справлятися з арматурою, маючи при цьому ресурс в 5 разів більший, ніж у звичайного бура. Результат – ресурс в більш ніж 1500 отворів в бетоні В50 (протистоїть арматурі)! Booster Plus має максимальну ефективність і максимальний ресурс при роботі в будь-яких матеріалах: армованому і звичайному бетоні, камені, граніті, гіпсі, цеглі… Однак у швидкості свердління кілька поступається іншій розробці Diager – буру по бетону (що правда – неармоване) Twister Plus .

Для важких перфораторів розроблений SDS-max аналог Бустер: B3Max. Інший варіант SDS-max, який може працювати в армованому бетоні – це розроблений спеціально для важких робіт бур Ultimax. Вдалий симбіоз між ріжучої частиною і тілом бура дозволив усунути всі механічні обмеження. Поступальна округла спіраль забезпечує швидке виведення шламу. Тіло бура – підвищеної міцності, із збільшеним опором в точках згину – чудово передає енергію перфоратора. Головка бура – це три твердосплавні вставки і шість різальних крайок для швидкого проникнення і створення концентричного каліброваного отвору.

Alpen (Австрія)

Пропонує бур SDS-plus F8 Extreme. Як підкреслює виробник в каталозі продукції, F8 Extreme “особливо призначений для свердління армованого бетону”. Бур має 4 твердосплавних різця і четирехступенчатую спіраль, завдяки якій забезпечується швидке відведення шламу і незначна вібрація при роботі. Бур протистоїть руйнуванню при вигині і має великий ресурс. Alpen гарантує відсутність заклинювання, безпроблемне просвердлення залізної арматури і, як результат, – отвори суворо круглої форми, що відповідають стандартним дюбелів.

Hilti

Виготовляє бури для робіт в армованому і звичайному бетоні, кам’яній кладці і в природному камені бури SDS-plus TE-C3X і SDS-max TE-YX. TE-C3X має хрестоподібну твердосплавну головку з чотирма ріжучими гранями, яка практично не схильна до руйнування у разі попадання на арматуру. Голова бура TE-C3X зроблена на основі сендвіч-технології з 2-х спеціальних шарів: високоміцного сплаву на основі сталі з вольфрамом і шару зі сталі з більш пластичним і ковким вольфрамом. Ідеально абсорбує шокові навантаження (наприклад, при попаданні на арматуру). Тіло бура має чотири незалежні спіралі і глибокі канавки шнека, причому кожна ріжуча грань переходить в самостійну спіраль, забезпечуючи найбільш ефективний висновок шламу і низький рівень вібрації. Ресурс TE-C3X заявлений на 30% вище, ніж у аналогів. TE-YX також має підвищений ресурс: його забезпечує цільна хрестоподібна твердосплавна головка, центрирующий наконечник для точного забуріванія і подвійна ступінчаста спіраль з підвищеною твердістю поверхні. Бур має збільшену швидкість буріння. Новий дизайн ріжучого краю запобігає заклинювання бура через попадання в арматуру. Hilti гарантує “більш успішне буріння залізобетону, ніж у будь-яких інших бурів”.

Irwin пропонує бури Speedhammer Power як ідеальне рішення проблеми свердління армованого залізобетону. Двухгранний напайку містить в 2 рази більше карбіду і забезпечує високу швидкість свердління і більш тривалий термін служби. Збільшена спіраль краще виводить шлам і знижує тертя, відповідно, зменшується знос. Заявлений ресурс бура – в два рази більше, ніж у Speedhammer PLUS.

Drebo

А також всі бренди, для яких на заводі Drebo виготовляють бури – 100% обсягу продаваних бурів Projahn, AEG, бренди DremBit, Dbor, DreBit, а також частково – Hitachi, Makita, Metabo – бури 4 PLUS SDS-plus.

Нова конструкція головки у вигляді долота з центрованої твердосплавної ріжучої крайкою швидко врізається в бетон, камінь, граніт. Твердий сплав новітнього покоління – довговічний, швидкодіючий – без утруднень проходить сталеву арматуру. Запатентована широка KVS-спіраль з чотирма канавками забезпечує стійкість бура, зменшує вібрацію і з найменшими втратами передає енергію ударної сили перфоратора ріжучої кромці бура. Спеціальна обробка поверхні зменшує знос бура і збільшує його опір вигину, відповідно, збільшуючи ресурс. За рахунок зниження зусилля досягається значне підвищення швидкості, а отже – ефективності роботи. Від імені Metabo пропонується новий бур SDS-plus P4P з чотирма ріжучими крайками. Завдяки оптимальній симетричною геометрії головки з 4 твердосплавними ріжучими крайками свердло працює практично без вібрацій і не застряє при зіткненні з арматурою. Цілісна твердосплавна пластина оптимально запресована за максимальною сполучної поверхні в сталевій базовий елемент.

Таким чином, головка і спіраль утворюють єдине ціле – що важливо для компенсації ударів і скручують зусиль. Четирехзаходная геометрія спіралі оптимально розподіляє навантаження на всі поверхні, завдяки чому зводяться до мінімуму вібрації. Ресурс і ефективність бура, як обіцяє Metabo, будуть вищими на 50% за рахунок ізломопрочной конструкції бура і підвищеної зносостійкості.

DeWALT

Пропонує SDS-Plus EXTREME 2 з ефективною геометрією наконечника має високу швидкість свердління в бетоні, зносостійкість і міцність при контакті з арматурою. Що цікаво, для буріння отворів різних діаметрів були створені інструменти трьох різних геометричних форм, що забезпечують в кожному окремому випадку оптимальне відповідність вимогам буріння. До особливостей бурів EXTREME 2 можна віднести збільшений радіус поліпшеною спіралі – для оптимізації положення бура та оптимальної передачі енергії, плоский наконечник, що сприяє вільному попаданню розбитого матеріалу в порожнині спіралі і ефективному його видаленню, і посилену гострокутну голівку. В цілому, всі нововведення покликані забезпечити підвищену швидкість роботи і довговічність.

Таким чином, ознайомившись з виробниками, Ви можете обрати потрібний бур в нашому магазині.

© ФОП Совайло А.В. - Весь матеріал на сайті авторський. При використанні, посилання на сайт einhell.in.ua обов'язкове!

Увага

По техническим причинам Корзина временно не работает. Свяжитесь с нами по телефону или через форму внизу сайта. Просим прощение за временные трудности